• YENİ İTTİFAK ARAYIŞI VE AKIL-VİCDAN KAVRAYIŞI

  YENİ İTTİFAK ARAYIŞI VE AKIL-VİCDAN KAVRAYIŞI

  01 Şubat 2022

   
  | Devamı
   


  YENİ İTTİFAK ARAYIŞI

  VE

  AKIL-VİCDAN KAVRAYIŞI

            

          

   

  İslam’a göre, çoğu haram olan şeylerin azı da haramdır. Çünkü hırsızlık bir ekmekle, zinakârlık bir öpmekle başlamaktadır. Bu nedenle FAİZ’in azı da çoğu da; haksız ve haram kazançtır, ekonomik ve ahlâki nice talan ve tahribatlara yol açtığı için Kur’an’da şiddetle yasaklanmış ve hatta “Allah ve Peygamberle savaşmak” sayılmıştır. (Bak: Bakara: 279. ayet) Örneğin içkinin azı da, çoğu da, farklı şekillerde yapılanları da, her türlü uyuşturucu da haramdır. Bunun gibi; necis (dışkı), domuz eti ve leş gibi pis ve murdar şeylerin bir lokması da, bir torbası da günahtır, mide bulandırıcıdır.

  Ve yine zina etmenin, eşcinselliğin, haram cinsel ilişkilerin bir defası da, daha fazlası da yasaktır ve ahlâksızlıktır. Haram ve gayrı meşru yolla azıcık gebe kalmak, sadece ahmakların ve ayarsızların mazeret kapısıdır. Öyle ya, erkek veya kadın kaç kere zina ederse bu günah kapsamına alınacaktır?!.

  İşte bu nedenle soruyoruz: “Böylece adım adım faizi kaldırıp, faizsiz bir sistem kuracağız” cümlesini bile eklemeden “Biz yüksek faize karşıyız… Düşük faizle ekonomiyi düze çıkartacağız!?” diyenler; Kur’an’a, Resulüllah’a, icmaya, akla ve vicdana göre hangi konumdadır? FAİZ’in %20’si haram haksız kazanç da, %16’sı -hâşâ- helal ve mübah mı sayılmaktadır. Yani yüzde kaç faiz, günahlıktan çıkmaktadır?

  Ey İlahiyat Profları!.. Ey Diyanet Hocaları!.. Ey Medrese Mollaları!.. Ey Tarikat softaları!.. Ey yandaş ve yorumcu takımı!.. Niye hâlâ susmaktasınız?

  İşte Din tahribatı böyle yapılmaktadır…

  İşte iman ve İslam şuuru böyle yozlaştırılmaktadır…

  İşte şeytana ve Siyonist odaklara böyle kiralanıp uşaklık sunulmaktadır…

  Bir kişi veya parti, kendi günahına ve yanlış icraatına, Dini referans uydurmaya, yani Din istismarına kalkışmadan… Yaptığı talan ve tahribatları “NASS”a (Ayet ve Hadis kurallarına) dayandırmadan; ekonomik, sosyal ve siyasi konularda kendi fikrini ve tercihini açıklaması hakkıdır ve elbette bu yaklaşım düşünce özgürlüğü kapsamındadır. Bunlara katılmasanız da, susturmaya ve kısıtlamaya kalkışamazsınız… Ama DİN adına ve dindarlık havasıyla girişilen böylesi haram iddia ve icraatlara karşı tepkisiz kalıp susmak ise “Dilsiz Şeytanlık” sayılmıştır!..

   

            

  YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, hiç hesapta yokken birdenbire İYİ Parti önderliğinde “Üçüncü İttifak” konusunu gündeme taşımış ve bunu, görüştükleri Ahmet Davutoğlu’na açmışlardı. Gerçi Ahmet Davutoğlu, Habertürk TV’de Fatih Erbakan’ın 3. İttifak teklifine, “Bunun için henüz erken…” yanıtını verdiklerini açıklamıştı. Peki bu 3. İttifak konusu nereden çıkmıştı ve kimin işine yarayacaktı? Cumhur İttifakı’nın, fiili ortağı MHP yanında, Büyük Birlik Partisi ve Hizbullah’ın devamı HÜDA PAR’ın desteklerine rağmen %50’nin çok altında kaldıkları, hatta %40’a bile ulaşamadıkları yapılan tüm anketlerin ortak sonuçlarıydı.

  Öyle ise Millet İttifakı’nı bölmek, Erdoğan ve ortaklarının artık bilinen ve gizlenemeyen stratejileri olmaktaydı.


  ...  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..


 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS