• TÜRKİYE’YE AFGANİSTAN TUZAĞI VE TAVİZKÂRLIĞIN KAHRAMANLIK SANILMASI

  TÜRKİYE’YE AFGANİSTAN TUZAĞI VE TAVİZKÂRLIĞIN KAHRAMANLIK SANILMASI

  14 Aralık 2021

   
  | Devamı
   

  TÜRKİYE’YE AFGANİSTAN TUZAĞI

  VE

  TAVİZKÂRLIĞIN KAHRAMANLIK SANILMASI

        

  2021 Haziran’ında, Almanya’nın başkenti Berlin’de toplanan Libya Konferansı’nda, “Yabancı askeri güçler, Libya’dan derhal çıkmalıdır!” kararı çıkmıştı. Bu teklifin (ve tehdidin) özellikle Türkiye’ye yönelik olduğu açıktı. Yani Amerika ve Avrupa (ve tabi NATO), bizim Libya’da söz sahibi olmamıza şiddetle karşıydı. Ama aynı Amerika ve NATO, “Türkiye’nin Afganistan’da kalmasını, oradan çıkacak olan ABD ve Avrupa ülkelerinin boşluğunu doldurmasını” istiyorlardı. Ve maalesef Erdoğan iktidarı bu tuzak teklife, koşulsuz ve karşılıksız razı olmuşlardı. Türkiye yeni ve yoğun bir Afgan ilticacıyla (istilasıyla) karşı karşıyaydı ve demografik (nüfus dengesi) yapımız temelinden sarsılacaktı. Bu tehlikeli teklif karşısında; Amerika’dan ve Avrupa’dan, PKK ve PYD’ye destek çıkmamaları, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz’de Türkiye’ye kolaylık sağlamaları ve en azından AB’ye giriş sürecini hızlandırmaları gibi hiçbir talepte de bulunmamışlardı. Çünkü Erdoğan iktidarı, şahsi ihtirasları uğruna ABD ve AB’ye (ve tabi İsrail’e) işte bu denli bağımlıydı!

  Aynı Almanya; Hamas'ı, PKK ile aynı kefeye koymuşlardı!

  Siyonist İsrail'in Gazze katliamını görmezden gelen ve yıllardır topraklarında PKK’nın yapılanmasına göz yuman Almanya, “Hamas'ın bayrağı ve sembollerini yasaklama” kararını resmen onaylamıştı. Bu karar ile işgale direnen Hamas’la terör örgütü PKK aynı kefeye koyulmuş olmaktaydı.

  Siyonist İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama karşı sessiz kalan Almanya, Gazze saldırılarının ardından Yahudi karşıtlığında (!) keskin bir artış olduğunu savunarak, Filistin Direniş Hareketi Hamas'ın bayrağını ve sembollerini yasaklamayı resmen onaylamıştı. Almanya’da koalisyon hükümetini oluşturan Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Meclis gruplarının oylarıyla, Federal Meclis’te kabul edilen bir dizi yasa kapsamında yapılan değişikliğe göre, PKK terör örgütü gibi Hamas'ın bayrağı ve sembollerinin de kullanımı yasaklanmıştı. Ek yapılan söz konusu 86. maddeye göre, Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) bayrağı ve sembolleri artık kullanılmayacaktı. Almanya'da bundan böyle bir örgütün bayrağının yasaklanması için, o örgütün Avrupa Birliği'nin (AB) terör listesinde yer alması yeterli sayılacaktı.

  ...

  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS