• SP’li Kardeşlerimizin Dikkatine! Oğuzhan Asiltürk ve Ekibinin Kasıtlı ve Hesaplı Dava Tahribatını Hâlâ Anlamayanlar; YA “PEK SAF”TI VEYA “Bİ-İNSAF”TI!

  SP’li Kardeşlerimizin Dikkatine! Oğuzhan Asiltürk ve Ekibinin Kasıtlı ve Hesaplı Dava Tahribatını Hâlâ Anlamayanlar; YA “PEK SAF”TI VEYA “Bİ-İNSAF”TI!

  15 Kasım 2020

   
  | Devamı
   

  SP’li Kardeşlerimizin Dikkatine!

  Oğuzhan Asiltürk ve Ekibinin

  Kasıtlı ve Hesaplı Dava Tahribatını Hâlâ Anlamayanlar;

  YA “PEK SAF”TI VEYA “Bİ-İNSAF”TI!

          

  Bismillahirrahmanirrahîm.

  “Böylece helak olacak kişi apaçık bir delilden sonra ('bilmedim, ikaz edilmedim' gibi bir mazerete sığınma imkânı kalmadan) belaya ve cezaya uğrasındı; (manevi olarak ve karakter bakımından) diri kalacak (dünya ve ahirette izzet ve saadete ulaşacak) kişi de, yine apaçık bir delil ve bilgiyle hayatta kalıp (huzura ulaşsındı). Şüphesiz Allah, gerçekten İşitendir, Bilendir.” (Enfal: 42)

  Bundan birkaç ay önce, Genel Merkezden görevli ve yetkili olduklarını söyleyen bazı kişiler, “yeni bir İl Başkanı ve yönetim elemanları oluşturmak” üzere Elazığ’a gitmişlerdi. Yıllardır en zor ve sıkıntılı şartlarda ve herkesin bu yükün altına girmekten kaçındığı bir ortamda, dava sorumluluğunun gerektirdiği bir gayret ve özveriyle ve bir avuç sadık ve sağlam ekibiyle İl Başkanlığını yürüten Sn. İbrahim Hacıbekiroğlu’na maalesef haber bile vermeden bu araştırmalarını yürütmüşlerdi. Ne vefa ve vicdan duygusuna, ne dava ve teşkilat şuuruna asla uygun bulunmayan bu talihsiz girişimlerden haberdar olan İbrahim Hacıbekiroğlu, haliyle üzülmüş ve gücenmişlerdi. Oysa kendisine iletilmiş olsaydı bu tür değişim çabalarına gönüllü destek verecek birisiydi. Bu nahoş gelişmeler üzerine, bize telefonda: SP İl Başkanlığı görevini hemen bırakacağını söylemesi üzerine, kendilerine “manevi mes’uliyet ve dava hassasiyeti bakımından, resmen görevden alınmadıkça, İl Başkanlığını yürütmesi, sonrasında da yeni Başkana her türlü desteği vermesi” gerektiğini hatırlatmıştık, kendileri de olgunluk gösterip bunu kabul etmişlerdi.

  Elazığ SP İl Başkanlığına atanan Abdullah Akın Bey ise; hem çok iyi bir eğitim almış, üstelik yeni icatlara imza atmış, MGV-AGD saflarında Milli Görüş davasına hizmetlerini hiç aksatmamış, hem yüksek kabiliyetli hem örnek karakterli bir kardeşimizdi. Bizleri arayıp istişare ettiklerinde ise kendisine, hem önceki ağabeylerinin bilgi ve birikimlerinden yararlanmasını ve onlara saygılı davranmasını, hem de elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağımızı iletmiştik.

  Ancak birdenbire sözde SP YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün, İbrahim Bey’le bir telefon görüşmesinde: “SP Genel Merkezine sızmış bazı ekiplerin partiyi ele geçirip Erbakan’ın çizgisinden uzaklaştırmaya çalıştıklarını ve bu nedenle SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun atadığı yeni İl Başkanlığının geçersiz sayıldığını ve önceki Başkan Sn. İbrahim Hacıbekiroğlu’nun Kongreye hazırlanıp yeniden aday olmasını onayladığını…” bildirdiği haberleri işitilince herkes şaşırıvermişti!..

  • Yahu, SP Genel Merkezi iki başlı ve birbirinden alâkasız bir teşkilat mıydı?

  • Oğuzhan Asiltürk’le Temel Karamollaoğlu böylesine önemli kararlarda bile hiç istişare yapmazlar mıydı?

  • Parti içinde gerçekten bir iktidar kavgası ve kutuplaşması mı yaşanmaktaydı; yoksa bu numara altında, Erbakan Hocasına ve Hak davasına sadık insanlar birbirleriyle kapıştırılıp saf dışı bırakılmaya mı çalışılmaktaydı?

  ...

  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN


 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS