• PROF. AZİZ SANCAR’IN İFTİRALARI VE İTİRAFLARI

  PROF. AZİZ SANCAR’IN İFTİRALARI VE İTİRAFLARI

  14 Aralık 2021

   
  | Devamı
   

  PROF. AZİZ SANCAR’IN İFTİRALARI

  VE İTİRAFLARI

          

  Türkiye’mizin ve İslam ülkelerinin:

  a- Bilimde İÇTİHAD’tan uzaklaştıkları; yani değişen ve gelişen şartlara, değişmeyen Kur’ani ölçülere uygun yeni çözümler ve orijinal projeler üretmekte geri kaldıkları…

  b- CİHAT (Askeri ve Milli Savunma) konusunda da, teknolojik ve psikolojik üstünlüğü Batı’ya kaptırdıkları için, maalesef ekonomik ve kültürel yönden işgale uğradıklarını ve sömürülmeye başladıklarını defalarca yazdık.

  Ancak bunun suçunu -hâşâ- İslam’a ve inanca yüklemek, ya şeytanlık mantığıdır veya koyu bir aşağılık kompleksine kapılmaktır.

  TEKNOFEST'in açılışı için İstanbul’a gelen Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Türkiye’nin bilimdeki gelişimiyle ilgili yorumlar yapmıştı.

  Aziz Sancar: “Bilime politika ve din karıştırmayacaksınız. Bu, Türkiye'de çok ciddi bir sorundur. Bunu izah etmeye gerek yoktur. Bunu herkes biliyor. Bu sorun oldukça, biz doğru düzgün bilim yapamayız. Bunun öbür tarafı da var. Bilim adamları da din ve politikaya karışmayacak. Ben Müslümanım dediğimde, ‘Bilim adamı nasıl Müslüman olur?' diye bakılıyor. Türkler artık kafalarını kullansın. Birçok bilimsel kuruluşlar var ki oralara‘Ben Allah’a inanıyorum' diyeni eşikten sokmazlar. ‘Gâvurmuş, dine inanıyormuş, inanmıyormuş.' Bırakın bu işleri kardeşim. Eğer doğru dürüst bilim yapıyorsa, bırak bilimini yapsın.”[1] şeklinde safsatalar sıralamış, doğrularla yanlışları harmanlayıp, İslam Dinini küçümseyen ve bilime tersmiş gibi gösteren talihsiz tavırlar takınmıştı.

  Halen ABD’de Chapel Hill’deki Kuzey Karolina Üniversitesi Tıp Fakültesinde çalışan Prof. Aziz Sancar’a sormak lazımdı: “Madem, son 500 yılda Müslümanlar hiçbir bilim adamı yetiştirmemişlerse, kendi kendisini gâvurlardan mı saymaktaydı?”

  Aziz Sancar, ABD baskısıyla İsmet İnönü döneminde imzalanan ve ancak sömürge ülkelerinde rastlanan… Güya dindar Erdoğan iktidarınca da hiç dokunulmayan Fulbright Eğitim Programları anlaşmasının… Ki aslında Milli Eğitimin Amerikanlaştırılması… Neslimizin Milli ve manevi değerlerden uzaklaştırılıp yozlaştırılması ve gönüllü ABD yandaşı, reklamcısı ve emperyalizmin ajanları kadrolar oluşturulması planlarının bir parçası olduğunu açığa vurmuşlardır. Aziz Sancar’ın; “Ben Allah’a inanıyorum diyenleri, birçok bilimsel kuruluşların kapısından içeri sokmuyorlar!..” sözleri Siyonist Dünya Düzeninin, emperyalist merkezlerin ve Fulbright Eğitim sisteminin, gençleri nasıl dinsizleştirdiklerinin acı ve açık bir itirafıdır. Bu sözler, bizim gençliğimize de “Yurt dışında eğitim görmek ve ilerlemek istiyorsanız, önce İslam’dan ve imandan uzaklaşmanız gerekir!” mesajıdır.

  Başka bir yerde ise, Prof. Dr. Aziz Sancar: 500 yıldır İslam dünyasında bilime neden doğru dürüst katkı sunulmadığını ise kendince şöyle açıklamıştı:

  ...

  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ


 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS