• Erdoğan Yalakalığında Sırıtan SİYONİST İSRAİL YANDAŞLIĞI!

  Erdoğan Yalakalığında Sırıtan SİYONİST İSRAİL YANDAŞLIĞI!

  01 Nisan 2022

   
  | Devamı
   


  Erdoğan Yalakalığında Sırıtan

  SİYONİST İSRAİL YANDAŞLIĞI!

          

  Türkiye - İsrail arasında ilk temas, ABD’de Kardeş Herzog’la Yapıldı.

  Siyonist Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’un, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Ankara’ya davet edilmesi tepkilere neden olurken, işgal rejimi ile ilk temasın ABD’de gerçekleştiği ortaya çıkmıştı. Uzun süredir komşu ve bölge ülkeleri ile kavgalı olan AKP iktidarı hem Ortadoğu’da hem de Körfez Arap ülkeleri ile ilişkilerini normalleştirmeye çalışmaktaydı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Davos’ta One Minute çıkışı ve Mavi Marmara olaylarıyla işgalci İsrail’le, Katar Ablukası ve 15 Temmuz süreciyle Birleşik Arap Emirlikleri’yle, Müslüman Kardeşler ve Mursi’ye yapılan darbe ile de Mısır ile atılan köprüler tekrar kurulmaktaydı.

  Abu Dabi Veliaht Prensi’nin Ankara’yı ziyaret etmesiyle BAE Yönetimi ile buzlar erimeye başlamıştı. 2021 Ekim ayında da Mısır-Türkiye arasında Dışişleri Bakanlık yetkilileri arasında görüşmeler yapılmıştı. Suudi Arabistan ile de ilk temasın başlayacağı konuşulmaktaydı.

  Arap dünyasının lider ülkeleriyle ilişkilerini birkaç yıldır yoluna koyan Siyonist İsrail, şimdi de Türkiye ile yeni bir sürece girmeye hazırlanmaktaydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, işgalci İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog ile çeşitli vesilelerle son bir yılda 4’üncü kez telefonla görüşme yapmıştı.

  Asıl Adım New York’ta Atılmıştı!?

  Dünya gazetesinden Kerem Ülker’in haberine göre son birkaç aydır normalleşme sürecine giren Tel Aviv-Ankara hattındaki ikili görüşmeler, ABD’ye de yansımıştı. Siyonist İsrail’in ABD’deki Büyükelçisi olan Michael Herzog için düzenlenen hoş geldin yemeğine, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan da katılmıştı. Azerbaycan'ın ABD Büyükelçisi Khazar Ibrahim'in ev sahipliğinde düzenlenen yemekte, Türkiye’nin yanı sıra Özbekistan ve Kazakistan'ın Amerika Büyükelçileri ve ABD'deki Yahudi örgütlerinin önemli isimlerinden Malcolm Hoenlein de vardı.

  Yemeği özel kılan nedenlerden biri de işgalci İsrail’in ABD Büyükelçisi Michael Herzog’un Siyonist İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’un kardeşi olmasıydı.


  ...

  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ..


 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS