• “Bunlar Çok Güzel Hareketler” mi Yoksa Dinimize ve Değerlerimize Yönelik ÇOK ÇİRKİN VE ÇİRKEF HAKARETLER Mİ?

  “Bunlar Çok Güzel Hareketler” mi Yoksa Dinimize ve Değerlerimize Yönelik ÇOK ÇİRKİN VE ÇİRKEF HAKARETLER Mİ?

  14 Temmuz 2021

   
  | Devamı
   

  “Bunlar Çok Güzel Hareketler” mi

  Yoksa Dinimize ve Değerlerimize Yönelik

  ÇOK ÇİRKİN VE ÇİRKEF HAKARETLER Mİ?

          

  13 Haziran 2021 Pazar gecesi Kanal D’de yayınlanan “Çok Güzel Hareketler Bunlar” programının sözde sezon finalinde; daha başlar başlamaz, elinde 99’luk tesbih, başında takke ile, yurttaki ranzasında oturan, güya dindar bir üniversite öğrencisi üzerinden, mükellef erkek ve kız ilişkilerinde akli ve ahlâki prensipler getiren, her türlü cinsi serbestlik ve rezaleti önleyen Yüce Dinimiz maalesef, açıkça ve alçakça alay konusu yapılmış… Cami, Cuma, İmam ve Din adamlarımız aşağılanıp hakarete uğramışlardır. Ve zaten bu skeçlerin hemen her programında; Müslüman erkek çocukların “Sünnet” ameliyesiyle, inançlı kadınların ve kızların tesettür giyimleriyle… Ayet ve Hadislerin çeşitli hükümleriyle, pek çok İslami edep ve erdem prensipleriyle, sinsi ve şeytani dürtülerle dalga geçmek, küçümsemek ve çağ dışı göstermek bunların kasıtlı ve hesaplı saldırıları olmaktadır.

  Yılmaz Erdoğan ve çırağı Eser Yenenler ise, bu soysuzca ve sorumsuzca hakaretleri, büyük bir marifet ve meziyetmiş gibi alkışlayıp durmakta ve keyiflerinden dört köşe olup kahkahalar atmaktadırlar. Kendilerinin hangi Dinden ve düşünceden oldukları bizi asla ilgilendirmez, hatta dinsiz de olabilirler, bu onların şahsi tercihleridir… Herkesin hür iradesine ve tercihine, beğenmesek de saygı duymak inancımızın ve insanlığımızın icabıdır. Ancak, her halde ve hele %90’dan fazlasının Müslüman olduğu bir ülkede, böyle her bahane ile ve ellerine her fırsat geçtiğinde Yüce Dinimizle, imani, ahlâki ve ailevi değerlerimizle dalga geçmek, hiç kimsenin hakkı ve haddi olmamalıdır.

  Şimdi ey Dindar ve Kahraman Erdoğan iktidarının kurmayları, muhterem İlahiyat Hocaları, muttaki yazar ve yorumcuları ve yandaş yalakaları!...

  Ey RTÜK’ün yetkili ve görevli uzmanları!..

  Dinimize, Milli ve manevi değerlerimize yönelik bu haksız ve ahlâksız hakaretler karşısında sağır mısınız, yoksa bütün bu tahribatlara aldırmayacak kadar duyarsız mısınız?

        


  Ufuk Efe


  Milli Çözüm Dergisi Yazarı


 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS