• Türkiye ve İslam Dünyasında ÖLÜM SESSİZLİĞİ!...

  Türkiye ve İslam Dünyasında ÖLÜM SESSİZLİĞİ!...

  03 Nisan 2013
  Türkiye ve İslam Dünyasında ÖLÜM SESSİZLİĞİ !... 2 milyarlık İslam Âleminin gözü önünde Budistler, katliamlarına devam ediyor.

   
  | Devamı

   

    TÜRKİYE VE İSLAM DÜNYASINDA ÖLÜM SESSİZLİĞİ


  Diri diri yaktılar

  03 Nisan 2013 Çarşamba MİLLİ GAZETE

  2 milyarlık İslam Âleminin gözü önünde Budistler, katliamlarına devam ediyor.


  Yıllardır Arakan Müslümanlarına zulmeden Myanmar hükümeti ve Budist çeteler, son olarak kimsesiz Müslüman çocukların kaldığı medreseyi ateşe verdi. Kundaklamada 13 çocuk şehit oldu. Resmi açıklamada yangının ‘kaza sonucu çıktığı’ iddia edilse de bölgede uzun süredir Müslümanların yaşadığı yerlere yönelik kundaklama vakaları ve son saldırıdaki ilk kanıtlar Budistleri işaret ediyor.

  Göstermelik kınamalar Budistleri durdurmuyor

  Tüm dünyanın gözleri önünde Arakan Müslümanlarına karşı yürütülen zulüm ve soykırım politikası tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle son aylarda Bangladeş ile birlikte Myanmar hükümeti Müslümanlara yönelik sistematik katliamlarına bir yenisini daha ekledi. ABD ve Avrupa ülkeleri, AB ve BM, İslâm ülkelerine güya ‘barış ve istikrar’(!) dağıtırken, Budistlerin yönetimindeki Myanmar hükümetinin vahşi Budist çetelerle işbirliği halinde Arakan Müslümanlarına yaptığı akıl almaz zulme sessiz kalmaya devam ediyorlar. Batı’nın göstermelik kınamaları katliamı durdurmaya yetmiyor.

  Myanmar’ın en büyük şehri Yangon’da Müslümanlara ait bir okulda çıkarılan yangın sonucu 13 çocuk şehit oldu. Resmi açıklamada yangının ‘kaza sonucu çıktığı’ iddia edilse de bölgede uzun süredir Müslümanların yaşadığı yerlere yönelik kundaklama vakaları ve son saldırıdaki ilk kanıtlar yine Budistlerin saldırısı olduğunu gösteriyor.

  Bölgeye güvenlik güçlerini gönderen hükümet, yangının hesabını sormak için toplanan kızgın kalabalığı sükûnete çağırdı. Yangının bir süredir tekrar alevlenen Budist-Müslüman çatışmalarının ve birçok yerde meydana gelen kundaklama vakalarının ardından gelmesi dikkat çekti. Bir polis memuru, “Yangon’un merkezinde bulunan bir medresede çıkan yangında çoğunluğu çocuk toplam 13 kişi öldü. Kazanın kısa devre sonucu çıktığını tahmin ediyoruz” diye iddia eti. Onlarca öğrencinin eğitim gördüğü medresede okulun yanı sıra bir cami ve yurdun da bulunduğu belirtildi. Polis olayla ilgili araştırma yapmak üzere Müslüman liderlerin de içinde bulunduğu bir heyet oluşturacağına dair söz verdi. Hükümet sözcüsü Ye Htut ise halka, “Lütfen, olayı dini bir çatışma gibi (!) gösteren internet haberlerine inanmayın” diye çağrıda bulundu.Öğretmen ve öğrencilerin açıklamalarından yola çıkan Müslüman liderler doğal olarak yangının kasten çıkarılmış olabileceğinden şüpheleniyor. Kaçarken yere dökülmüş yağlı bir sıvı yüzünden kaydıklarını anlatan Shine Win isimli bir Müslüman, “Yağ, petrol ya da dizel gibi kokuyordu” diyerek, devletin “gerçeği ortaya çıkarması” gerektiğini belirtti. Yangından kurtulan öğrencilerden biri ise olayı, “Yağ gibi bir şeyin üzerine basarak kaydım. O sırada yangın çok şiddetli olduğu için ne olduğunu anlayamadım” şeklinde anlattı. Myanmar’ın orta kesimindeki bazı ilçelerde geçen ay meydana gelen olaylarda vahşi Budistlerin Müslümanlara saldırması sonucu en az 43 kişinin hayatını kaybetmiş, yüzlerce ev ve onlarca cami kundaklanmıştı. Hükümet, bu bölgelerde olağanüstü hal ve sokağa çıkma yasağı ilan etmişti.

  Elektrik kabloları ve sigortada hiçbir sorun yok

  Yaklaşık 75 çocuğun kaldığı külliyede yangın çıktığı sırada zemin katta uyuyan çocukların kaçtığını, birinci kattaki odada kalan 16 çocuktan 3’ünün pencereden atlayarak kurtulduğu, merdivenlere yönelen diğerlerinin ise yanarak öldüğünü açıklandı. Yangın, itfaiyecilerin yoğun çabaları sonucu söndürüldü. Yangından Budistleri sorumlu tutan Müslümanların, külliye önünde toplanmaya başlaması üzerine yoğun güvenlik önlemleri alındı. Müslüman Gençler Örgütü’nden Zaw Min Htun, binada yanmış kablo görmediklerini, sigorta kutusunun da sağlam olduğunu belirtti. Külliyenin yakıldığını, masum çocukların katledildiğini belirten Zaw Min Htun, yetkililere olayı bir an önce aydınlatmaları çağrısında bulundu. Myanmar’ın batısında bulunan Arakan eyaletinde Müslüman ve Budist gruplar arasında çıkan çatışmalar, çok sayıda kişinin ölümüne, yaklaşık 10 bin kişinin de evlerini terk etmek zorunda kalmasına yol açmıştı.

  KAYNAK: http://www.milligazete.com.tr/haber/Diri_diri_yaktilar/277654#.UVv38h1g-E4

   

   

   

   

   

   

   

   
   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Bu Haber 5937 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS