• TÜRKİYE’NİN ACİL SORUNLARI, ÇÖZÜM YOLLARI VE ERBAKAN HOCAMIZIN RÜYADAKİ UYARILARII__!!

  TÜRKİYE’NİN ACİL SORUNLARI, ÇÖZÜM YOLLARI VE ERBAKAN HOCAMIZIN RÜYADAKİ UYARILARII__!!

  01 Eylül 2021

   
  | Devamı

  TÜRKİYE’NİN ACİL SORUNLARI, ÇÖZÜM YOLLARI

  VE

  ERBAKAN HOCAMIZIN RÜYADAKİ UYARILARI

          

  Biz, hayırlı ve yararlı olduğuna inandığımız, Kur’an’a, vicdana, akla-mantığa ve genel ahlâki kurallara uygun olduğu kanaatini taşıdığımız konuları, kardeşlerimiz ve değerli izleyenlerimizle paylaşmaktayız.

  Herkesi her şeye inandırmak ve kalabalıkların takdirini kazanmak gibi bir kuşku taşımamaktayız… “Senin balın pekmezin kaliteli olsun, müşterin Çin’den Yemen’den gelir.” Atasözümüze uyarız. Derdimiz doğrulara tercüman olmak, ülke sorunlarımızı gündeme taşımak ve sorumluluklarımızı kuşanmaktır.

  Öncelikle ve özellikle haftalardır önü alınamayan Akdeniz ve Ege Bölgelerimizdeki orman yangınlarının bir an evvel söndürülmüş olması ve mağdur olan yüz binlerce insanımızın yaralarının acilen sarılması için dualar ediyor ve Yüce Rabbimizden Ülkemizi ve Milletimizi bu tür felaket ve musibetlerden korumasını temenni ve niyaz ediyoruz. Ve elbette, bu yangınlarda kaybettiğimiz tüm vatandaşlarımıza ve yangın savaşçısı ormancılarımıza da Rabbimizden rahmet, afvu mağfiret ve ailelerine ve Aziz Milletimize sabru selamet diliyoruz.

  Acaba; gökyüzünü kapsayan dumanların yayılacağını, tüm insanların bunları görüp şaşkınlık içinde kalacağı; “(Bu duman) İnsanları kuşatır ve bu çok acı bir azap (ve psikolojik ızdırap vasıtası)dır. (Bunu görünce panik ve çaresizlik içinde) ‘Rabbimiz, azabı üstümüzden açıp-gider; çünkü biz (artık) iman edicileriz’ (şeklinde yalvarmaya başlayacaklardır.)” Duhan Suresi 11 ve 12. ayetleri, şimdi Akdeniz ve Ege Bölgelerimizi haftalardır yakıp kavuran kahredici yangınlara ve gündüzleri geceye çeviren yoğun dumanlara da işaret sayılır mıydı?

  Ve yine bazı hadis ve haberlerde bildirildiği gibi; uzun bir dalâlet ve deccaliyet döneminden sonra, yaşanacağı müjdelenen kutlu devrim ve değişim öncesi, büyük ve yaygın şekilde yangınların çıkacağından bahsedilmesi, çaresizlikle seyrettiğimiz bu Akdeniz ve Ege bölgesi yangınları mıydı?

  Ve tabi bütün bu felaketler, çok yönlü tevbekâr olmamız, her türlü kötülükleri artık bırakmamız, Millet ve Devlet olarak daha tedbirli ve temkinli davranmamız, bize; gelecek nesillerin emaneti olan doğayı, havamızı, ormanlarımızı, mavi vatanımızı daha dikkatli korumamız için, elbette ders almamız gereken uyarılardı.

  Manavgat Aşağı Işıklar Mahallesi’nde 2 katlı evi ve içindeki her şeyi yanıp kül olan Ramazan Aydın’ın hayret verici itirafıyla, sadece odasındaki Kur’an-ı Kerim yanmamış, olduğu gibi sağlam kalmıştı. Bu da bize, Allah’ın varlığının ve Kur’an’ın kutsallığının bir kanıtıydı! Ve bu nedenle artık İslam’a ve Kur’an’a dönmemiz lazımdı.

  ...

  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ
  Bu Haber 107 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS