• İSRAİL'İN DÜNYA EGEMENLİĞİ POLİTİKASI

  İSRAİL'İN DÜNYA EGEMENLİĞİ POLİTİKASI

  10 Temmuz 2011
  İSRAİL'İN DÜNYA EGEMENLİĞİ POLİTİKASI İsrail devletinin, iç ve dış politikasını yönlendiren ana unsur Siyonist ideolojidir. Bu ideoloji, Filistin'de bir Yahudi devleti kurmak uğruna, bu topraklarda yaşayan tüm Yahudi-olmayan insanları şiddet ve terör yoluyla yurtlarından etmek ve hatta gerekirse katliama uğratmayı hedefler. Irkçı, şoven ve işgalci bir ideolojidir. Dolayısıyla, üzerinde asıl durulması, çarpıklıklarının gözler önüne serilmesi ve kınanması gereken de bu ideolojidir. Din dışı, ırkçı ve saldırgan bir ideoloji olan Siyonizm, kimi zaman sahte bir dindarlık kisvesine de bürünerek, ortaya atıldığı günden bu yana Yahudi ve Hıristiyan dünyasından pek çok kişiyi etkisi altına almıştır. Özellikle İsrail devletinin kurucu kadrosunda yer alan bazı Siyonistler, bu ideolojiyi İsrail devletinin neredeyse resmi ideolojisi haline getirmişler ve Siyonizmin etkisinin nesiller boyunca devam etmesini sağlamışlardır. Ancak bugün gerek barış yanlısı İsrail vatandaşları, gerekse dünyanın diğer ülkelerinde yaşayan Yahudilerin önemli bir kısmı Siyonizme karşı çıkmakta, Siyonist uygulamaları şiddetle eleştirmektedirler. Bunun temelinde, Siyonizmin ilk dönemlerinde öne sürülen propagandaların aksine, şiddet yanlısı olduğunun, huzur ve güvenliği açıkça tehdit ettiğinin ve yalnızca Arapların değil Yahudilerin de büyük kayıplar vermesine neden olduğunun yaşanan tecrübelerle ispat edilmiş olması vardır. Tarih, Siyonist ideolojiden vazgeçilmediği müddetçe, Yahudilerin -dolayısıyla da komşularının ve bölgenin- barışa kavuşamayacağını göstermektedir.

   
  | Devamı

  http://us1.harunyahya.com/Detail/T/7EZU2FZ0164/productId/749/ISRAIL_IN_DUNYA_EGEMENLIGI_POLITIKASI_

  Bu Haber 7500 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
1

Misafir

Erbakan Hoca Siyonizi ve hedeflerini en açık sözle ifade eden bir siyasetçiydi.  Ama okyanus ötesinde lüks çiftlik hayatı süren kişi siyonizmin kanatları altında günlerini geçiriyor.  Onların emri altında sözde müslümanlığını yaşadığını sanıyor. Ona inanan insanlar bu gerçeği görmüyorlar mı? 

Misafir yazdı. 31 Aralık, 2011 00:00

0 Alkış / 1 Kınama

 
 
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS