• IRZ DÜŞMANINA NAMUS EMANETİ!

  IRZ DÜŞMANINA NAMUS EMANETİ!

  07 Eylül 2017

   
  | Devamı  IRZ DÜŞMANINA NAMUS EMANETİ!

   

  AKP hükümetinin Arakan da yapılan soykırım karşısındaki edilgen tavrından sonraki  yeni hamlesi VİCDANLARI  KANATTI. Mazlum  Arakan halkı için TİKA tarafından yapılan yardımların DOĞRUDAN MAZLUM HALKA DEĞİL DE, SOYKIRIMCI MYANMAR HÜKÜMETİNE TESLİM EDİLMESİ kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

  Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde de yapılan yardımların "Budist Çeteler’e’’ dağıtıldığı bilinip dururken, ayni yanlışı, hem de katliamların sınır tanımazlığına rağmen devam ettirmek vicdanı çürümemiş olanlara PES DEDİRTTİ!

  PES DOĞRUSU

   

   

  Arakan yardımları Myanmar hükümetine mi teslim edildi?

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)'nın Arakanlı Müslümanlar için gönderdiği yardımları katliamın sorumlusu olan Myanmar hükümetine teslim etmesi tartışmaları beraberinde getirdi.

   

  Türkiye'deki STK'lar, dünyanın gözü önünde katil Myanmar hükümeti tarafından zulme uğrayan Arakanlı Müslümanlara yapılanlara sessiz kalmadı. Katliamı durdurmak için ilk andan itibaren Türkiye merkezli birçok sivil toplum kuruluşu seferber oldu.

  Bölgedeki insani kriz büyürken Myanmar hükümeti, Arakan'ın kuzeyindeki bölgelerde Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası yardım kuruluşlarının faaliyet göstermesine izin vermiyor. Daha önce Dünya Gıda Programı, Arakan'daki gıda yardımı faaliyetlerini güvenlik sorunları nedeniyle askıya aldığını bildirmişti.

  İLK ULAŞAN YARDIMLAR MYANMAR HÜKÜMETİNE TESLİM EDİLDİ

  Bölgeye ilk yabancı yardım kuruluşu olarak TİKA'nın girmesine izin verildiği haberlerinin ardından bugün Myanmarlı kaynaklardan alınan bilgilere göre bölgeye ilk ulaşan yardımların Rakhayn eyaleti hükümet konağında düzenlenen törenle Myanmar hükümeti yetkililerine teslim edildiği öğrenildi. Myanmarlı yetkililerin yardımları Arakanlı Müslümanlara ulaştırıp ulaştırmayacağı konusu bir muamma olarak ortada duruyor.

  Yardım malzemeleri, bin tonluk yardım pirinç, kurutulmuş balık ve giyim malzemelerinden oluşuyor.

  Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, yardımların Arakanlı Müslümanları katleden Myanmar ordusuna ait askeri helikopterlerle gereken noktalara ulaştırılacağını kaydetti.

  Yardımların bölgede dağıtılması halinde toplamda 100 bin aileye, başka bir deyişle 500 bin kişiye ulaşması hedefleniyor.

  GAZZE YARDIMLARI DA İSRAİL'E TESLİM EDİLİYOR!

  2010 yılında yaşanan Mavi Marmara saldırısının ardından, Gazze'ye gönderilen ilk yardım gemisi Lady Leyla - İyilik Gemisi olmuştu. 2016 yılından bugüne birkaç kez gönderilen yardımlar, TİKA ve Kızılay koordinesinde Aşdod limanına teslim edilmiş, İsrailli yetkililerden alınan onayın ardından kara yoluyla Gazze'ye ulaştırılmıştı. (Millî Gazete-MuslimPort)

   

   

  D8'ler NİÇİN KURULDU NEZAMAN KURULDU NE GAYE İLE KURULDU:  Arş. Yzr. Ahmet Akgül 3. Dünya Savaşı ve Başkanlık Muamması
  Bu Haber 1326 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS