• FETÖ İLE MÜCADELENİN KIRGIZİSTAN AYAĞI VE HIYANET BAĞLANTILARI

  FETÖ İLE MÜCADELENİN KIRGIZİSTAN AYAĞI VE HIYANET BAĞLANTILARI

  14 Şubat 2019

   
  | Devamı


  Cumhurbaşkanlığı Makamının ve Dışişleri Bakanlığının

  Yüksek Dikkatlerine!

        

  FETÖ İLE MÜCADELENİN KIRGIZİSTAN AYAĞI

  VE

  HIYANET BAĞLANTILARI

        

  Kardeş ülkemiz Kırgızistan’ın değerli ve Milli gayretli yöneticileri ve bürokrasi ekibi, necip Kırgız Milletine hizmet etmek, onların rahatını ve refahını yükseltmek için canla başla çalışmaktadırlar. Ancak uzun bir esaret ve sömürü düzeninden yeni kurtulmaları nedeniyle tekrar toparlanmaları elbette kolay olmamaktadır. İşte böyle bir süreçte, bazıları çok iyi niyetlerle Fetullahçı olarak tanınan ve Emperyalist CIA’nın, Müslüman-Türk görünümlü figüranları olan tehlikeli bir ekibin tuzağına takılmışlardır. Hem kardeş Kırgızistan halkını, hem değerli devlet erkânını bu Fetullahçılık belasından kurtarmak, hem de ülkemize yönelik hıyanet girişimlerini boşa çıkarmak, Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli ve öncelikli sorumlulukları arasındadır. Bu uyarılar fesat çıkarmak fırsatçılık yapmak kardeş Kırgizistan yetkililerini zora sokmak ve hele masum insanları karalamak için değil, ülkelerimizin çıkarlarını korumak amaçlı yapılmıştır.

  Orta Asya’da ve özellikle Kırgızistan’da, hıyanet şebekesi FET֒nün etkisiz kılınmasının önemli adımları ve çözüm yolları:

  Başta şu gerçeği vurgulamak zorundayız: Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın, ülkemizin en büyük belası olan FETÖ meselesinde, hem Türkiye’mizde hem de dünya genelinde bu tehlikeyi anlatma konusunda gösterdiği gayret ve ciddiyetin, daha alt kademelerce yeterince idrak edilmemesi nedeniyle FETÖ belası; hem yurdumuzda, hem de Orta Asya’da hâlâ varlığını sürdürmektedir ve elçiliklerimizdeki FET֒cülerin temizlenmemiş olması, maalesef devletimizin imkânlarından faydalanarak, kripto FET֒cülerin cirit oynatmasına ve FETÖ belasının devamına sebebiyet vermektedir.

  Bu nedenle: Dışişleri Bakanlığımızın görevlendirdikleri ataşeler ve müşavirlerin sözleşmeli kadrosunu, ince eleyerek görevlendirme yapmaları gerektiğini hatırlatıyoruz. Diğer taraftan, elçilik çalışanları kripto FET֒cülerle, iş adamlarıyla, elçiliğe sızmış kripto elemanları bilip, onlara referans olarak hâlen içlerinde barındırtmamaları gerektiğine inanıyoruz. Aşağıda paylaşacağımız bilgiler, şimdiye kadar yazılmış, yayınlanmış bilgilere ek olarak verilmiş olan yeni bilgiler de göz önüne alınarak, bu belanın belinin kırılıp tamamen silinmesi için sürdürülen çabalara yardımcı olacaktır diye düşünüyoruz.

  Bu tertipli tehlikenin atlatılması için Orta Asya’da, Türk Cumhuriyetlerindeki Elçiliklerimizde görevli hem üst kadroların, hem de alt kadroların yeniden tek tek incelenmesi gereklidir. Mesela; Kırgızistan Bişkek’te büyükelçiliğimizde görev yapan ataşelerin, müşavirlerin ve konsoloslukta çalışan kimselerin geçmişleri kontrol edilirse, bu şahısların FET֒nün cirit attığı zamanlarda onlarla kol kola, iç içe dolaştıkları görülecektir. Maalesef bunlar, 15 Temmuz darbesinden sonra da yeniden görevlendirilmiş olup, kripto FET֒cülerle hem devlet adına, hem şahıs bazında işlemlerini yürütmektedirler. Bu üst düzey görevliler, istihbarata yanlış bilgi vererek özel yetiştirilmiş FET֒cülerin rahat hareket etmelerini sağlıyorlar. Bu kripto elemanlar, aşağıda isimlerini vereceğim baş FET֒cülerin belgelerini tamamlayıp yurt dışına; Avrupa’ya, İngiltere’ye ve Amerika’ya gitmeleri için eksik belgeleri elçiliklerimizden temin edebiliyorlar. Ve bu özel bilgileri ülke imamlarına iletiyorlar.

  Bilindiği gibi; FET֒cüler Kırgızistan’da 23 okulu, Atatürk Ala-Too adındaki üniversitesi, eğitim kursları, kreşleri, dershaneleri ile eski ismi Sebat (yeni adı Sapat) iş adamları ile Kırgızlardan yetişmiş üst düzey Kırgız FET֒cülerle birlikte, tahripçi işlevlerini 1992’den beri sürdürmektedirler. Bunun dışında Kırgız FET֒cülerin Kırgız isimlerle açtığı okullar, yurtlar, medreseler, iş adamları derneği ile; radyolar ve gazeteleriyle yaptıkları ve yapacakları hainlikleri örtbas edip, Kırgızistan’da güçlenmeye devam etmektedirler. Bunun dışında polis akademisinde, askeri okulda yetiştirdikleri elemanların halen öğretmenlik yaparak çocukların beyinlerini kirletmekten, Türkiye’nin üst yönetimini İslam düşmanı olarak göstermekten ve ABD güdümüne daha çok girmek gerektiği fikrinden vazgeçmemektedirler.

  Bizim tespit ve tavsiyelerimiz şunlardır: TİKA ve Diyanet İşleri olarak, Kırgızistan’a büyük, karşılıksız hibelerde bulunduk. Hastanemiz, ekmek fabrikamız, yaptırdığımız camimiz, müzemiz ile ve daha birçok irili ufaklı yardımlarımızla gönüllere girdik. Elçiliğimizde basın yayın müşavirliği var. Etkinliğini kullanmalı, eğitim müşavirliği üzerine düşeni yapmalı, ticari ataşelik yeni bir iş adamları derneği üzerinde yoğunlaşmalı, medyayı, yazılı ve görsel basını iyi kullanmalı; ama bunlar yapılmadan önce, FET֒cü kriptolar mutlaka temizlenmelidir. Aşağıdaki isimler ve makamlar tek tek incelenmelidir.

  Türk ve Kırgız FETÖ elebaşlarının isimleri, nerede oldukları, nasıl yaşadıkları, nerede çalıştıkları konusunda kısa bilgileri, karışık olarak vereceğiz. İstenirse; detaylı bilgileri bu belgeye ek olarak, Cumhurbaşkanlığına ve Dışişleri Bakanlığına elden vereceğiz.

  Kırgızistan:

  .............................


  MAKALENİN TAMAMI İÇİN: 

  http://www.millicozum.com/mc/duyurular/feto-ile-mucadelenin-kirgizistan-ayagi-ve-hiyanet-baglantilari

   

  Bu Haber 293 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS