• FAİZ VE DOMUZ EKONOMİSİNİN İFLASI

  FAİZ VE DOMUZ EKONOMİSİNİN İFLASI

  10 Ekim 2022
  FAİZ VE DOMUZ EKONOMİSİNİN İFLASI

   
  | Devamı

  Helikopterlerden İHA ve SİHA’lara, tanklardan uçaklara, arabalardan vapurlara her çeşit aracın motorlarını yapacak ve bu konuda Türkiye’mizi başka ülkelere bağımlılıktan kurtaracak bir atılımı başarmadan, kalkınmışlık adına yapılan bütün iddialar havada kalacaktır. Çünkü bu motorları size satan ülkelerin, yarın ambargo uygulaması karşısında, bütün kaporta kutularınız elinizde patlayacak ve hiçbir işe yaramayacaktır. Nitekim Gemlik’te üretilecek TOGG’a da Alman menşeili BOSCH marka bir motor takılacağı, bizzat TOGG CEO’su Gürcan Karakaş tarafından açıklanmıştır. Bu nedenlerle Erdoğan iktidarının şimdi TOGG diye sözüm ona yerli araba propagandaları tam bir palavradır, göz boyamadır. Çünkü bir arabanın en önemli ve teknik kısmı olan motorunu siz yapamadıktan ve dışarıdan aldıktan sonra, gerisi teferruattır, aksesuardır. Bu nedenle Erbakan Hoca’nın, “Makine yapan makineleri ve her türlü motoru çıkaracak fabrikaları bünyesinde barındıran Milli Ağır Sanayimizi ve yerli Harp Sanayimizi kurmadan, tam bağımsızlık ve kalkınmışlık iddiaları, halkı avutup oyalamaktan başka işe yaramayacaktır.” sözleri bu gerçeği vurgulamaktadır.


  Türkiye’mizin, bölgemizin ve diğer ülkelerin ihtiyaç duydukları sanayi ve teknoloji ürünlerini, her çeşit motor ve makineleri üretmek yerine, tam 20 yılımızı, işbirlikçilik kafasıyla; aldığı yüksek FAİZ’li borçla bunları dışarıdan satın alan Erdoğan iktidarı, TOGG’un ve SİHA’ların kaportasını, kasasını ve bir kısım elektronik aksamını yaparak, ama hâlâ hepsinin motorlarını dışarıdan satın alarak… Tarımda ise buğdaydan mısıra, pirinçten tohuma yine dışarıdan… Yetmez üstelik Devlet destekli ve izinli DOMUZ eti ithalatı yaparak, pansuman tedbirler ve kaporta mucizelerle(!) toplumu aldatmış ve 1,5 trilyon dolar borçla geleceğimizi ipotek altına aldırmıştır.


         ...  Bu Haber 50 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS