• ERDOĞAN İKTİDARININ VERDİĞİ GİZLİ TAVİZLER VE TÜRKİYE’Yİ BEKLEYEN TEHLİKELER

  ERDOĞAN İKTİDARININ VERDİĞİ GİZLİ TAVİZLER VE TÜRKİYE’Yİ BEKLEYEN TEHLİKELER

  22 Ekim 2020

   
  | Devamı

  ERDOĞAN İKTİDARININ VERDİĞİ GİZLİ TAVİZLER

  VE

  TÜRKİYE’Yİ BEKLEYEN TEHLİKELER

          

  Yazımıza iki soruyla başlayalım:

  1- Kuzey Kıbrıs’ta Maraş bölgesinin açılması, ve Azerbaycan’ın Ermeni işgalindeki Karabağ’ın bazı yörelerini haklı olarak geri almasına malum ve mel’un odakların mecburen göz yummaları; acaba KKTC’nin haklarının AB üzerinden Rumlara peşkeş çekilmesine… Ege Adalarındaki ve Doğu Akdeniz’deki haklarımızın ve çıkarlarımızın, dolaylı biçimde Yunanistan’a ve İsrail’e devredilmesiyle ilgili verilen tavizlere yönelik tepkileri törpüleme rüşvetleri mi olmaktaydı?

  2- Anayasamızın 153. Maddesine göre: “Anayasa Mahkemesi kararları; hem Meclisi, hem idareyi, hem de mahkemeleri bağlayıcıdır” hükmüne rağmen, Enis Berberoğlu’yla ilgili mahkûmiyet kararını Anayasa Mahkemesi’nin bozması üzerine, ilgili alt mahkemenin “Biz bunu tanımıyoruz ve takmıyoruz!..” şeklinde yorumlanan tavrı, “Acaba yargı talimatla mı çalışıyor?” sorularına yol açmıştı!.. Öyle ya, Anayasaya ve Yüksek yargı kararlarına, mahkemeler bile uymuyorlarsa, Türkiye nereye kaydırılmaktaydı?

  KKTC Cumhurbaşkanı adaylarından biri olan ve yıllardır Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan Mustafa Akıncı'nın tekrar gündeme taşınan "Kıbrıs'ta çözüm için topraklarımızın bir kısmını Rumlara geri vermeliyiz" sözleri, bize 2014 yılında yayınlanan "bölünmüş" Kıbrıs haritasını ve KKTC Dışişleri Bakanı Kudret Özersay'ın günler önce attığı manidar harita tweetini hatırlatmıştı.

  ...

  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN


  Bu Haber 3388 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS