• DIŞ GÜÇLERE KIBRIS PEŞKEŞİ

  DIŞ GÜÇLERE KIBRIS PEŞKEŞİ

  10 Ocak 2017

   
  | Devamı


  DIŞ GÜÇLERE KIBRIS PEŞKEŞİ

   

  KIBRIS ta halihazırda bağımsız bir devletimiz dururken, dış güçlerin manipülasyonuyla sorun çözeceğiz diyerek , ŞEHİT KANIYLA ALINAN VATAN TOPRAĞINI şer güçlere altın tepsi içinde sunan KKTC ve Türkiye’yi idare eden zihniyet kamuoyundan büyük tepki topluyor!

  KORKUNÇ BİR AYMAZLIKLA dış güçlerin hedeflerine hizmet eden bu politikaların devamı durumunda siyasi çevrelerin çok büyük bedeller ödemek durumunda kalacakları vurgulayan uzmanlar , böyle bir tavizin Türkiye’nin güvenliği içinde büyük RİSKLER içerdiğini belirliyorlar.

  "Genetik Eklemlilik" mi?

  Yürütülen Gayri Milli politikalarla Kıbrıs'ın elden çıkabileceğini, şu anda Türk tarafının toprakların %7’ sini vermeye hazır olduğunu belirten uzmanlar, bu girişimin çok kiritik-karışık bir dönemi fitilleyebileceğini belirttiler!

   

  AÇIK PEŞKEŞ!

   

  Uygulanan Kıbrıs politikasının açık bir PEŞKEŞ olduğu belirtilirken; "Bu siyaseti ancak "Genetik Eklemli" bir yönetim  anlayışı yürütebilir!" tespitleri dikkat çekiciydi!

   

  ERBAKAN: ''Bizim Kıbrıs Meselemiz Diye Bir Meselemiz Yoktur''


   

  Milli Gazete'nin 9 Ocak 2017 Tarihli Haberine Göre:

  Rumlar %7’ye de razı değil!

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sözcüsü Barış Burcu resmen açıkladı: Toprağımızın Yüzde 7’sini veriyoruz ama Rumlar hâlâ kabul etmiyor...

  Bugün Cenevre’de başlayacak olan görüşmelerde, tarafların elindeki “haritalar” belli oldu. Türk tarafı adına müzakere masasına oturanlar, mücahidlerin kanlarıyla sulanmış topraklarımızı yüzde 36’dan yüzde 29’a düşürdüler, Rumları yine memnun edemediler… Rumların istedikleri şey gayet basit; EOKA’ya (RUM MİLLİ MUHAFIZ ORDUSU) teslim olun…  BU YANLIŞIN TELAFİSİ OLMAZ
   

  Avrupa Birliği’nin terör örgütlerine verdiği destek, her fırsatta devletin en yetkili kişi ve kurumları tarafından dile getirilirken, KKTC’nin ve dolayısıyla Türkiye’nin aleyhine olduğu defalarca ortaya çıkan Kıbrıs müzakereleri hâlâ ısrarla “AB masası”na çekiliyor. Rumların küstah isteklerine ve yaptıkları şımarıklıklara göz yumulurken, sanki Rumlarla yaşamanın dışında başka çaresi yokmuş gibi hareket ediliyor. Ne yazık ki,  her türlü taviz verilmeye devam ediliyor.

   

  “TESLİM OLUN” DİYORLAR
   

  2004 yılındaki  Annan Planı’nda , Türklerin elindeki yüzde 36’lık toprağın yüzde 7’sinin Rumlara  verilmesi kararlaştırılmıştı. Plana göre Türk tarafının  toprağı yüzde 29’a inmiş, bu bedbahtlığa rağmen Rum tarafı anlaşmayı kabul etmemişti. 12 sene önce yüzde 7’lik toprak parçasını dahi beğenmeyen Rumların ,Türk tarafından ne istediği ortada; TESLİMİYET…

   

  TÜRK TARAFININ TOPRAK KRİTERLERİYLE İLGİLİ TEKLİF
   

  KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Rumlara verilen yüzde 7’lik toprağı doğruladı. Sözcü Burcu, toprak kriteriyle ilgili Türk tarafının teklifinin yüzde 29,2 olmasına rağmen müzakerelerde Kıbrıs Rum tarafının taleplerinin adil olmadığını söyledi. Burcu’nun sözleri bize yaşattırılan acziyeti gözler önüne seriyor.

   

  BUGÜN YENİDEN BAŞLIYOR

   

  Kıbrıs sorununa çözüm bulmak için BM gözetiminde sürdürülen müzakereler, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Rum lider Nikos Anastasiadis’in katılımıyla İsviçre’nin Cenevre kentinde devam edecek. BM Cenevre Ofisi Genel Direktörü Michael Moller ile BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’nin ev sahipliğinde başlayacak müzakerelerde, tarafların 11 Ocak’ta kendi haritalarını sunması bekleniyor. Kıbrıs sorununda “toprak paylaşımı” 9.251 kilometrekarelik Ada’nın yüzde 36’sını elinde bulunduran KKTC’nin Rumlara iade edeceği toprak miktarı ve yerleşim birimlerini ifade ediyor. Müzakerelerin ardından 12 Ocak’ta, garantör ülkeler Türkiye, Yunanistan ve İngiltere’nin de katılacağı uluslararası konferans düzenlenecek. 

   

  MONT PELERİN ZİRVESİ SONUÇSUZ KALMIŞTI
   

  Kıbrıs’ta yaşanan soruna çözüm üretmek, adada kalıcı barış ve istikrarı sağlamak amacıyla yürütülen müzakereler geçtiğimiz yıl İsviçre’nin Mont Pelerin kasabasında 7-11 ve 20-21 Kasım’da iki turlu olarak gerçekleşmiş ve Rum tarafının aşırı taleplerde bulunması ve uzlaşmaz tavırlarından dolayı sonuçsuz kalmıştı.

   

  RUMLARIN TALEPLERİ HİÇ ADİL DEĞİL
   

  KKTC Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Barış Burcu, Mont Pelerin’de hayatının en büyük hayal kırıklıklarından birini yaşadığını dile getirmişti. Sözcü Burcu, toprak kriteriyle ilgili Türk tarafının teklifinin yüzde 29,2 olmasına rağmen müzakerelerde Kıbrıs Rum tarafının taleplerinin adil olmadığını belirtmişti. 
   

  Kıbrıs sorunu, Ekonomi, Avrupa Birliği, Mülkiyet, YönetimGüç Paylaşımı, Toprak ile Güvenlik ve Garantiler olmak üzere 6 temel başlıktan oluşuyor.


  ERBAKAN: ''Bırakın Bu Federe Devlet Görüşmelerini''
  ERBAKAN HOCAMIZ Kahraman ORDUMUZ İle Omuz Omuza Yapılan Kıbrıs Barış Harekatını Anlatıyor


  ERBAKAN ''KIBRIS EMRİNİ BİZ VERDİK HAZIR OLUN , YÜRÜYÜN DEDİK KIBRISA ÇIKARTMA EMRINI VERDIK''


  ERBAKAN Berlin'de 1992 de Kıbrıs’ın Yuzde 29 Meselesini Anlatıyor


  DENKTAŞ AÇIKLIYOR KIBRISI ERBAKAN ALDI


          KIBRIS NEDEN GERİ ALINMAK İSTENİYOR?


  KONUYA DAİR KAYNAK MAKALELERİMİZ


          ·     KIBRIS NEDİR?!

  http://www.necmettinerbakan.net/haberler/kibris-nedir.html

   

  ·       BİTMEYEN KIBRIS KAVGASI VE İSRAİL’İN HESAPLARI
  http://www.necmettinerbakan.net/haberler/bitmeyen-kibris-kavgasi-ve-israil-in-hesaplari.html

    

  ·     KIBRIS MESELEMİZ VE MİLLİ MESULİYETİMİZ

  http://www.necmettinerbakan.net/haberler/kibris-meselemiz-ve-milli-mesuliyetimiz2.html

   

  ·     KIBRIS "YAVRU VATAN" DEĞİL, VATANDIR!

  http://www.necmettinerbakan.net/haberler/kibris-yavru-vatan-degil-vatandir2.html

   

  ·     KIBRIS TÜRKİYE'NİN TAYVANI'MI YAPILIYOR?

  http://www.necmettinerbakan.net/haberler/kibris-turkiye-39nin-tayvani-39mi-yapiliyor.html

   

  ·     KIBRIS VE KERKÜK İSRAİL'E! TÜRKİYE KİME?

  http://www.necmettinerbakan.net/haberler/kibris-ve-kerkuk-israil-39e-turkiye-kime.html

   

   

   

   


  Bu Haber 3561 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS