• Bugünkü CHP “Atatürk’ün Partisi” değildir, AKP DE “ERBAKAN’IN TAKİPÇİSİ” DEĞİLDİR!___!!

  Bugünkü CHP “Atatürk’ün Partisi” değildir, AKP DE “ERBAKAN’IN TAKİPÇİSİ” DEĞİLDİR!___!!

  19 Mayıs 2020

   
  | Devamı

  Bugünkü CHP “Atatürk’ün Partisi” değildir,

  AKP DE “ERBAKAN’IN TAKİPÇİSİ” DEĞİLDİR!

        

  24.12.2012 tarihli Aydınlık gazetesinde Nuri Kurtcebe "Bir Yılan Hikâyesi” alt yazılı bir karikatür çizmiş; Milli Görüş’ün partileri olan "Nizam, Selamet, Refah, Fazilet ve Saadet’e AKP'yi de ekleyerek hepsinin maskesini "tıslayan bir yılanın" diline geçirmiş ve 42 yıldır süregelen bu tehdit ve tehlikeye(!) kendi kısır aklı ve ayarınca dikkat çekmişti. Aslında bu karikatür; Aydınlık gazetesinin, İşçi Partisi’nin, İslam düşmanı ulusalcı kesimin (milliyetçi değil) ve Masonik Kemalistlerin (Atatürkçü değil) gerçek niyet, zihniyet ve tıynetlerini ortaya koyması bakımından önemliydi. Çünkü bunlara göre, CHP, DP(AP), MHP ve ANAP bazı konularda tenkit edilebilirdi ama nihayetinde kendilerindendi. Zehirli yılan gördükleri tek cephe milli ve manevi değerler temelinde şekillenen Erbakan’ın partileriydi. Erdoğan AKP'si ise, Milli Görüş’ten koparılıp tamamen farklı ve aykırı biçimde emperyalizme uşaklık çizgisine kaydırıldığı halde, sadece yaptığı tahribatlar Erbakan’a ve İslam’a yüklensin diye, onlara eklenmişti. Oysa Erbakan zihniyetinin ve Milli Görüş partilerinin anti Siyonist ve anti emperyalist proje ve gayretleri nedeniyle ve ABD eliyle kapatıldığını, ama aynı dış güçlerin 28 Şubat tezgâhını tertipleyip AKP'ye iktidar yolunu döşediklerini, Recep Bey’i özel madalyalarla taltif ettiklerini -eğer ahmak değillerse- kendileri de pekâlâ bilmekteydi. Ama onların derdi, iman ve İslamiyet’leydi. İman ve İslamiyet’le alâkalı gördükleri herkese ve her partiye hücum etmek, bunların genlerinin gereğiydi. Yoksa, AKP'nin de, cemaatin de sadece din istismarıyla geçindiklerini ve aslında ABD'ye hizmet ettiklerini kendileri de bilmekteydi. Ve işte bu teşhis ve tespitimiz sonunda aynen gerçekleşmiş ve başta Doğu Perinçek koyu Erdoğan ve AKP destekçisi oluvermişti.

  Aydınlık; İsrail yandaşı mı, İran düşmanı mı, dolaylı AKP reklamcısı mıydı?

  4 Aralık 2012 tarihli Aydınlık gazetesinde OKAN İRTEM “Erdoğan’s Land’in temelleri çatırdıyor” başlıklı yazısında:

  “Almanların bir ifadesiydi, Türkiye’ye “Enverland” diyorlardı; “Enver Paşa’nın ülkesi” anlamına geliyordu. Daha sonraları Washington’da “bundan böyle Erdoğan’s Land”, “Erdoğan’ın ülkesi” olsun dediler ve Türkiye’yi bir “Erdoğan’s Land” yaptılar; 2002 sonrasındaki döneme denk düşmektedir. Ancak 2012 yılıyla birlikte Türkiye tarihindeki bu Erdoğan parantezi artık tartışmaya açılmaktadır. Nitekim Washington Post’tan Daniel Pipes da 13 Kasım’da, bundan bir yıl öncesine kadar Erdoğan’ın dış basında Ortadoğu’nun yeni gücü olarak görüldüğünü, “if Turkey only a year ago appeared to Newsweek and others to be the Middle East’s new superpower”, bununla birlikte artık bu bakışın geride kaldığını söylüyordu.

  ..........

  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN


  Bu Haber 2828 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS