• BRAVO SONER YALÇIN! __!!

  BRAVO SONER YALÇIN! __!!

  05 Kasım 2021

   
  | Devamı

  BRAVO SONER YALÇIN!

          

  “Eski CIA Başkanı DEUTCH, 23 Temmuz 1995’te, yani Refah-Yol kurulması öncesinde Ankara’daydı. Deutch, Brüksel doğumlu Rus Yahudisi olmaktaydı. 1945'te Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı yapılmıştı. Kimya mühendisiydi. Massachusetts Institute of Technology/MIT'de profesörlük ve dekanlık görevleri vardı. ABD Enerji Bakanlığı'nda Müsteşarlık ve Savunma Bakan Yardımcılığı gibi stratejik makamlarda bulunmuşlardı. 10 Mayıs 1995’te ABD Başkanı Bill Clinton onu CIA'nın başına atamıştı.

  İşte bu Siyonist Yahudi ve CIA Başkanı Deutch, 23 Temmuz 1995’te Ankara'ya uğramıştı. Bu ziyaretinde ilginç bir buluşma yaşanmış, TBMM'de 77 milletvekiliyle dördüncü parti olan Refah Partisi/RP Genel Başkanı Erbakan ile özel bir görüşme yapmıştı!? Sadece CIA Başkanı değil; Graham Fuller gibi “Ilımlı İslam” taraftarı CIA ajanları, ABD'nin Adana Konsolosu Harry Cole ya da Eugene Zajac gibi ABD diplomatları da, RP ile ilişki kurmaya başlamışlardı. Keza: ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Peter Tarnoff Türkiye'ye geldiğinde Erbakan'ın evine uğramıştı. Medya önünde Erbakan'ın elini sıkıp “Sizinle çalışmak zevk olacak” buyurmuşlardı. O dönem partinin dışişleri sorumlusu Abdullah Gül, Erbakan'la birlikte 1992 ve 1994'te ABD'ye uçmuşlardı. Öyle ki… 1994 yılının ilk dokuz ayında RP ile ABD'liler arasında 15 görüşme yapılmıştı. Amerikan Büyükelçiliği'nde RP'liler ile temas kurmak için Dean Deal adlı -CIA ajanı- görevli kılınmıştı. WikiLeaks sızıntılarında Amerikalı diplomatlar, artık RP'den “Kürt sorununu çözecek parti” diye bahsediyorlardı. Dillerindeki “Hoca” gitmiş “profesör” gelmişti; Erbakan'a yeni imaj çizdiklerini sanıyorlardı.

  CIA Başkanı Deutch'un, Erbakan'ı niçin ziyaret ettiği ortaya çıkmıştı. CIA, Erbakan'ın iktidara yürüdüğünün farkına varmıştı.

  ...

  MAKALENİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

  Bu Haber 181 defa okunmuştur.
  Dost Siteler...
  www.millicozum.com
  www.necmeddinerbakan.net

 
Yorum Ekleyin
Yorum eklemek için üye olmanız gerekmektedir.
 
Telif Hakkı: Prof. Dr. Necmettin Erbakan - NecmettinErbakan.Net, Necmettinerbakan.org | Milli Çözüm Dergisi | AhmetAkgul.Net | MealiKerim.com | İLETİŞİM |RSS